foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Helmuts, Zina, Zinaīda | rītdien: Dana, Dans, Danute, Edgars

Enudiena 2019Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums. Šogad tas Latvijā norisinājās 13. februārī.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzēt skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Pateicoties portālam www.enudiena.lv, ar katru gadu Ēnu dienas piedāvājums kļūst arvien mobilāks un ērtāks – šeit vienuviet ir sasniedzama visa Latvija – katrs skolēns vispirms izpēta piedāvātās ēnojamās vakances , tad   nosūta tiešsaitē savu pieteikumu , apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā , un gaida apstiprinājumu.

Arī liela daļa Ludzas novada skolēnu izmantoja šīs mūsdienu digitālās iespējas un pieteicās par “ēnām “ visdažādāko profesiju pārstāvjiem - programmētājam, tiesnešiem, satversmes Juridiskā deparamenta vadītājai , “PrivatBank” mājaslapas administratoram, retro apģērbu veikala vadītājam, radio raidījumu vadītājam un producentiem, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas dekāniem un lektoriem u.c

Taču Ludzas novada jauniešiem ir arī cita iespēja - jau vairākus gadus Bērnu un jauniešu centra darbinieki palīdz atrast ēnojamo profesiju tepat Ludzā vai tuvākajā apkārtnē. Šogad Ludzas novada skolēni ēnoja tādās iestādēs kā Ludzas novada pašvaldība, Valsts Robežsardze, Aviācijas pārvalde, Ludzas medicīnas centrs, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs, vetaptieka, Probācijas dienests, ARPC „Zeimuļs” Rēzeknē u.c.

Ēnu dienu kā pasākumu atbalsta arī ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs”. Pēc projekta koordinatores I.Romanovas sniegtās informācijas, ārpus Ludzas novada šogad ir “ēnojuši “ astoņpadsmit 7.-12. klašu skolēni.

Ēnu diena nav obligāts pasākums. Kā atzīst pedagogi karjeras konsultanti, ne visi skolēni izmanto šo iespēju vērot kādas profesijas pārstāvja darba ikdienu, taču tie, kuri to dara, attīsta savas komunikācijas prasmes, mācās sadarboties, pieņemt lēmumus un risināt problēmas, jo ēnu dienā blakus nestāv ne vecāki, ne skolotājs.

Kā ziņo portāls www.enudiena.lv, šogad valstī pieprasītākās ēnojamās profesijas skolēnu vidū bija programmētājs, fizioterapeits un pilots.

Ēnu dienas rīkotājs, organizācijas "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns uzsvēra, ka tendence ēnot visdažādāko jomu speciālistus, bet ne tik daudz vadītājus, sabiedrībā pazīstamas personības vai politiķus, ir novērojama arī šogad.

Sirsnīgu paldies gribas pateikt visiem darba devējiem, kas laipni uzņēma ēnotājus un veltīja viņiem savu dārgo laiku, pacietīgi atbildot uz jautājumiem, skaidrojot savas profesijas specifiku, rādot un stāstot.

 

 

Informāciju sagatavoja

Projekta koordinatore I.Romanova,

Jaunatnes lietu speciāliste S.Binovska

Foto no ēnošanas Probācijas dienestā

 

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.