foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija | rītdien: Agris, Agrita

IMG 20190802 WA0040Šajā vasarā, jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros, Mazpulku vadītājiem no visas Latvijas bija iespēja doties divos pieredzes braucienos pa Latviju. 26.06. un 27.06.

Tika iepazīts mazpulku darbs un sadarbība pie Kurzemes reģiona aktīvākajiem mazpulkiem. Pūrē bija iespēja iepazīt mazpulku, pašvaldības un skolu sadarbības iespējas, kā arī tika apmeklēts mazpulku veidotais ābeļdārzs, kurš tika izveidots Pūres mazpulka jubilejā, un visi kādreizējā Tukuma rajona mazpulki. Dažas no mazpulcēnu dāvinātajām ābelītēm jau sniedz pirmo ražu. Tāpat tika apmeklētas dažādas saimniecības, kurās bija iespējams redzēt kā var simniekot un cik daudzas un dažadās nišās ir iespējams attīstīt savu uzņemējdarbību. Viens no iedvesmojošākajiem stāstiem šajā braucienā bija tikšanās ar Padures mazpulku, jo mazpulka vadītāja ar savu piemēru spēja parādīt kādas ir mazpulka attīstības iespējas, nezaudējot galvenās vērtības un tās kopjot. Tāpat paties prieks bija redzēt ģimeni, kurā mazpuklu vētības un tradīcijas ir jau vairākās paudzēs, un, ka vecāki ir spējuši iesaistīt bērnus ģimenes saimniecībā, kura šķietami nav tik raksturīga un tradicionāla Latvijai. Šajā ģimenē, kuriem ir lavandas lauki, pašlaik bērni ir mazpulcēni, arī viņu vecāki paši kādreiz ir bijuši mazpulcēni. Padures pusē tika iepazīts sadarbības uzņēmums, Padures Mazpulka daugs SIA Amazones, kurš ir piešķīris zemi, lai mazpulks varētu iemēģināt un iepazīt kā ir audzēt dārzeņus. Šogad laukā tiek audzēti ķirbji pēc permakultūras, jeb viedās saimniekošanas principiem. Tāpat Kurzemes brauciena laikā bija iespējams iepazīties ar dažādu projektu darbu. Iedvesmojoši bija mazpulku 

IMG 20190802 WA0025

vadītāji, kuri spēja ar mirdzošam acīm stāstīt par savu darbu, lai gan šajā profesijā ir zināmas arī ēnas puses, īpaši tās, kuras saistās ar lauku skolu likteni dažādos Latvijas reģionos. Brauciena laikā bija iespējams iepazīt arī dažādus aktīvus un atraktīvus cilvēkus, kuri ir spējuši parādīt un pierādīt, ka ir iespējams saimniekot savādāk.

Vidzemes brauciena laikā tika iepazīta Sējas mazpulka pārgājienu pieredze. Lojas upītes gravā bija iespēja redzēt smilšakmens atsegumus un iepazīt Murjāņu sporta ģimnāzijas vēsturi. Tāpat tika apmeklēts Ziedoņa muzejs. Vēl viens dabas un vēstures objekts bija Ieriķu dzirnavas. Ap senajām dzirnavām, visas pastaigas garumā, var baudīt ūdens čalas, kuras veidojas no vairākiem strautiņiem. Apmeklējot atvērto saimniecību bija iespējams uzzināt savādākas saimniekošanas metodes un pieredzi kā var rast resursus un iedvesmu. Šajā iedvesmas braucienā bija netradicionāla nakšņošanas vieta, kurā bija iespējams vērot pagātnes un tagadnes saskarsmi un lietu otreizēju pielietojumu. Nākamajā dienā iepazinām senās dzirnavas. Tika iepazītas arī Mazpulku aktivitātes Kārķos, kur ir izvietota dabas taka un dažādi vides objekti blakus esošajā mežā. Viens no interesantākajiem objektiem bija skolas bišu drava, kurā darbojas paši skolēni, no kuriem lielākā daļa ir mazpulcēni. Pēdējais objekts bija Liepupe un tās apkārtne, mazpulku vadītāji apmeklēja Minhauzena muzeju, arī uzņēmīgus cilvēkus Liepupes pagastā, kur zemnieku saimniecība ir spējusi rast attīstības iespējas un nodrošināt darba vietas visa gada garumā. Brauciena noslēgumā bija tikšanās ar Katīvu mazpulcēnu un aplūkot kā aug Soja. Brauciens noslēdzās jūras malā, kur visi 

brauciena dalībnieki teica paldies Mazpulku vadītājiem, kuri iepazīstināja ar savu darbību un sadarbības veidiem, ar pašvaldību, mazpulcēnu vecākiem un vietējiem uzņemējiem.

 

IMG 20190802 WA0220

Pedagogs Daina Novika

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.