foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests | rītdien: Agne, Agnese, Agnija

Šogad Ludzas novada BJC vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas pulciņi aktīvi gatavojās VISC izsludinātajam konkursam “Latvijas toņi un pustoņi”.

Konkursa pirmajā kārtā iesniegtie darbi tika eksponēti izstādē, kura tika atklāta 10. aprīlī Ludzas novada BJC telpās. Tradicionāli konkursā piedalījās Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi (skolotāji Tatjana Titova un Agris Griševs), Pušmucovas pamatskolas audzēkņi (skolotāja Ilona Malaka). Izstādi kuplināja Ludzas novada BJC interešu izglītības pulciņu audzēkņu radošie darbi. Paldies skolotājām - Ilze Locei, Inārai Mikažānei, Anitai Gromovai, Natālijai Losānei, Zojai Cvetkovai un Ilonai Stupakovai. Pēc rūpīgas atlases žūrija konkursa 2. kārtai Preiļos izvirzīja 24 darbus.

 

Šogad konkursā pastiprināta uzmanība tika pievērsta tērpu kolekciju skatēm, bet arī zīmējumi, gleznojumi, grafiskie darbi, dažādās tehnikās darinātie rokdarbi tika eksponēti krāšņā izstādē Latgales toņi un pustoņi Preiļos, Preiļu 1.pamatskolā. 28.aprīlī notika konkursa 2. kārtas noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti žūrijas visaugtāko novērtējumu saņēmušie skolēnu darbi.

1.pakāpes diploms
Nikita Belobokovs “Atspulgs Ludzas ezerā” (Ludzas nov. BJC, sk. Ināra Mikažāne)
Elvita Budreviča “Rīga dimd – dziesmu svētkos”  (Ludzas nov. BJC, sk. Natālija Losāne)
Māris Paševičs un Valdis Ciuļa “Folkloras instrumenti” (Ludzas 2.vsk. sk. Agris Griševs)

2.pakāpes diploms
Aleksandrs Ščolkins “Kaķis pastaigā”  (Ludzas nov. BJC, sk. Ināra Mikažāne)
Mihails Ščolkins ”Purva dzērves”  (Ludzas nov. BJC, sk. Ināra Mikažāne)
Samanta Savicka “Dūmakainais kaķis”  (Ludzas nov. BJC, sk. Ināra Mikažāne)
Elīna Deviķe “Zaķīšu pirtiņa”  (Ludzas nov. BJC, sk. Ināra Mikažāne)
Hestija Sindija Semerikova “Tautumeita” (Ludzas nov. BJC sk. Natālija Losāne)

3.pakāpes diploms
Artjoms Podolecs “Putni klāt!” (Ludzas nov. BJC sk. Natālija Losāne)

Apsveicam laureātus, novēlot radošus panākumus arī turpmākajās izstādēs!

Par noslēguma pasākuma kulmināciju kļuva iespaidīga tērpu kolekciju skate, kura līdzinājās savdabīgam šovam, jo tērpi pārsteidza gan ar piegriezumu sarežģītību un krāsu košumu, gan ar demonstrējumiem. Uzmanību piesaistīja tās kolekcijas, kas bija veidotas pēc rūpīgi izstrādātas koncepcijas. Ludzas novada BJC pulciņa “Tērpi un aksesuāri” skolotājas Ruta Zviedres vadībā darinātā kolekcija “Uguns liesma kermikā” bija krāšņa un pārdomāti pasniegta. Kvalitatīvi izstrādātos tērpus, meiteņu pārliecinošo tērpu demonstrējumu, rūpīgi piemeklēto video un audio materiālu atzinīgi novērtēja gan skatītāji, gan žūrija. Par to liecina arī izcils vērtējuma rezultāts - 1 pakāpe ar 29 punktiem no 30 iespējamajiem. Gan meitenēm, gan skolotājai milzīgs paldies par ieguldīto darbu un veiksmi konkursa 3. kārtā, Bauskā.

Uz 5. Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivālu „Toņi un pustoņi” Bauskā, aizceļos arī visi vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas Ludzas novada laureātu darbi, kur tie priecēs skatītājus visu vasaru.

Ludzas novada BJC metodiķe Natālija Losāne

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2021 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.