foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Almants, Haralds | rītdien: Diāna, Dina, Dins

111IMG 20180316 170223g 6016. martā Ludzas novada BJC notika apmācības IESPĒJO! Tās vadīja Liāna Merņaka, kura ir topošā karjeras konsultante, aktīva brīvprātīgā darba veicēja, HIP HOP deju vadītāja un citu aktivitāšu veicēja. Uz apmācībām bija ieradušies vairāki jaunieši, kuri bija ieinteresēti noskaidrot, kādas darbības jomas viņus interesē, un kas ir tas, ko viņi vēlētos darīt nākotnē.

Pirms apmācībām vairākums jauniešu atzina, ka viņu nākotnes plāni nav skaidri, taču jau pēc apmācībām dažiem jauniešiem iezīmējās nākotnes vīzijas. Liāna jau apmācību sākumā minēja to, ka saprast, ko vēlas darīt nākotnē, 6 apmācību stundu laikā nevar, taču var izprast vismaz virzienus un dažādas iezīmes, uz kādu no lauciņiem vērst uzmanību. Diena bija intensīva un piesātināta ar dažādām neformālās izglītības aktivitātēm. Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar veiksmīgas karjeras pamatnosacījumiem, intervējot Ludzas iedzīvotājus. Intervijas jauniešiem ļāva izprast, kādi uzskati ir dažādām paaudzēm, jaunieši secināja, ka jāmācās ir visu mūžu, nepietiek ar to, ka tiek pabeigta skola/ augstskola vai cita izglītības iestāde, bet jāattīstās ir nepārtraukti. Tika secināts, ka ne tikai izglītība ietekmē karjeru, bet svarīga ir nepārtraukta sevis pilveidošana dažādos veidos. Jaunieši atzīst, ka ir jābūt roku rokā ar to, kas notiek darba tirgū, jāseko līdzi aktuālajam, jāmācās būt mūsdienīgam, lai būtu apritē. Kā vienu no nozīmīgākajām iezīmēm veiksmīgai karjerai jaunieši uzsver motivāciju, un tā ir atkarīga no sevis paša. Cilvēks motivēts jutīsies tad, kad darīs to, ko pats vēlas.

Dienas laikā jaunieši apguva svarīgākos jautājumus, kuri jāņem vērā, kaļot nākotnes plānus, mācījās formulēt savus mērķus, izprast to, kas viņiem padodas vislabāk. Pēc apmācībām jaunieši atzinīgi novērtēja apgūtās SMART un SVID analīzes metodes, atzina, ka vairākas lietas jau iepriekš bija zināmas, taču apmācībās bija iespēja iedziļināties ninansēs. Jaunieši secināja, ka ir viegli strādāt komandā, jo apmācības deva iespēju jauniešiem radoši izpausties tieši grupu darbos, patika spēles, brīvā atmosfēra, iepazina citu jauniešu mērķus, vairāki jaunieši pirmo reizi apguva intervēšanas prasmes un uzzināja par veiksmīgas karjeras pamatnosacījumiem no vietējiem iedzīvotājiem – tiem, kuri jau ir attīstījuši savu karjeru. Jaunieši ļoti atzinīgi novērtēja apmācību vadītāju, tās enerģiskumu, interesantās aktivitātes, atvērtību, pielietotās apmācību metodes, un jaunieši izrādīja interesi biežāk piedalīties līdzīga veida pasākumos.

Ligita Karvele

 

 

 

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2019 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.