foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Maiga, Milija | rītdien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Autobuss kadrs Valmiera 2018 1 70Izskanēja pozitīvām emocijām un radošām aktivitātēm piepildītā Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls “…un es iešu un iešu!” –, veltīta Latvijas valsts 100-gadei. Pasākumā piedalījās ap 900 dalībniekiem no visas Latvijas un viens jauniešu kolektīvs no Lietuvas.

Lai izvērtētu bērnu un jauniešu teātru sniegumu, tika  izveidota žūrija, kuras sastāvā bija režisores Anna Jansone un Dace Liepeniece, 

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Rīgas Skolēnu pils teātra “Zīļuks” režisore Laura Paegle, Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” režisors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Roberts Segliņš un Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka. Žūrija kopumā noskatījās 78 skolēnu teātru iestudējumu videoierakstus. 

Pepilota Autobuss Valmiera 2018 40 3 45Uzaicinājumu uz festivālu saņēma teātri, kas skatē ieguva I un II pakāpes diplomus. Žūrija iestudējumus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls. 

Pēc profesionālās žūrijas vērtējuma Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra Skatuves mākslas studija “Pepilota” (režisore S.Rimša) par izrādi “Autobuss atpakaļ nebrauc” saņēma II pakāpi.

Festivāls norisinājās 2018.gada 20.-21. aprīlī Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Viestura vidusskolā, piedāvājot skatītājiem 52 izrādes. Pasākuma laikā darbojās skatītāju žūrija, kurā dažāda vecuma bērni un jaunieši vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza balvas. Skatītāji Ludzas jauniešu izrādi “Autobuss atpakaļ nebrauc” ierindoja labāko pieciniekā, piešķirot tai “Jauniešu žūrijas simpātijas” balvu.

Izrāde veidota pēc mūsdienu dramaturga Valentīna Krasnogorova lugas “Ceļš turp, no kurienes atpakaļceļa nav”. Tas ir stāsts par ceļojumu mūža garumā. Darbība notiek kādā autobusā, kas simbolizē ātri skrienošo un nenotveramo laiku. Skatītāju acu priekšā galvenais varonis izdzīvo savu jaunību, brieduma gadus un vecumdienas – cerību uzplaukumu un vilšanos, mīlestību un vienaldzību.

 

Svetlana Rimša,

Ludzas novada BJC SMS “Pepilota” vadītāja

 

Foto: izrādes “Autobuss atpakaļ nebrauc” komanda Valmierā

Festivāls: https://www.youtube.com/watch?v=bBc9hrhk0K8

SMS “Pepilota” vizītkarte: https://www.youtube.com/watch?v=rlv0oB659bc

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2019 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.