foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

1

No 1. līdz 10. decembrim Lietuvā, Traķu rajonā norisinājās starptautiskais jauniešu apmaiņas Erasmus + projekts “We, entrepreneurs” (“Mēs, uzņēmēji”). Projektā piedalījās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Horvātijas, Bulgārijas, Polijas un Itālijas. Sadarbībā ar Latvijas Jauniešu Attīstības Centru projektā dalību ņēma arī 3 jaunieši no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra - Valērija Kovaļenko, Raivis Isakovičs un Teodors Lukašenoks.

Uzņēmējdarbība biež vien tiek asociēta ar sarežģītiem ekonomikas terminiem, procesiem un birokrātiju, taču būtībā tā ir aktivitāte, ko, ja tā ir sirdslieta, var veikt vienkārši, atbildīgi un ar dažiem noderīgiem ekonomikas rīkiem.  Daudziem jauniešiem, kuriem ir interese uzņēmējdarbības veikšanā, ir labas, inovatīvas idejas un entuziasms, taču ir atbilstošu zināšanu trūkums un bailes uzsākt darbību. Šī projekta mērķis bija izmainīt jauniešu viedokli par uzņēmējdarbību un iedvesmot Eiropas jauniešus būt aktīviem, izzināt kā to darīt gan teorētiski, gan praktiski, un palīdzēt pārvērst jauniešu idejas un sapņus realitātē.

Jauniešu apmaiņas laikā dalībnieki uzzināja dažādus svarīgus nosacījumus, ko tie var iekļaut viņu biznesa idejās, kā arī diskutēja par dažādām barjerām, ar kurām sastopas jaunieši. Tika veicināta dalībnieku kompetenču attīstīšana: iniciatīva, uzņēmējdarbības izjūta un pašnovērtējums,  mainīta jauniešu attieksme pret uzņēmējdarbību, paaugstināts viņu pašapziņas līmenis, uzlabota dalībnieku starpkultūru izpratne, atklājot jaunas tradīcijas, dzīvesveidus, kultūras un paradumus.

Projekta noslēgumā jaunieši ieguva Erasmus + YouthPass sertifikātus, kas ir Eiropā atzīts neformālās izglītības projektu apguves apliecinājums.

Video no projekta: https://www.youtube.com/watch?v=FC3n7pVS86U&feature=youtu.be

 

Ligita Karvele

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs

2

345

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.