foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

74238107 2918018254898677 5442175871332909056 nŠogad mazpulcēni no Latgales un Zemgales tikās ikgadējā mazpulcēnu projektu forumā Salas novada, Salas pagasta, Biržu pamatskolā, un šī gada tēma bija “Zaļākai uzņēmējdarbībai laukos”.

Kā jau katru gadu, arī šogad forums sākās ar mazpulcēnu lauku labumu tirdziņu, kurš šoreiz notika Jēkabpilī, blakus tirzniecības centram Sedumi, kurš ir saistīts ar dārzniecību, un tajā audzē dažādus puķu stādus, kuri tiek izmantoti dažādu Latvijas pilsētu, piemēram Ventspils, apzaļumošanā. Kamēr daļa mazpulcēnu tirgojās, citiem bija iespēja doties ekskursijā pa dārzniecību, iepazīt kā norit dažādu puķu audzēšana dažādās fāzēs, un, kādas ir iespējas apmānīt auga bioloģisko ritmu, lai ātrāk panāktu vēlamo rezultatu. Tāpat bija iespēja iemēģināt augu piķēšanu daļēji automatizētā līnijā, šoreiz piķētas tika atraitnītes, un uzzināts kā augi tiek pavairoti ar spraudeņiem. Ekskursijas beigās katrs saņēma pa vienam krizantēmas stādam podiņā, kuru aizveda mājās.
Noslēdzoties tirdziņam visi dalībnieki devās uz Biržu pamatskolu, kur notika galvenā dienas daļa, rudens foruma atklāšana. Foruma atklāšanā tika godinātas ģimenes, kuru ieguldījums mazpulka darbībā ir ticis novērtēts. Tika godināti arī mazpulcēni, kuri piedalījās mazpulku vides padomu zīmējumu konkursā. Ludzas mazpulka Laura Muška un Diana Anisimova saņēma pateicību par dalību konkursā. Paldies par veiksmīgu tirgošanos un savas preces reklamēšanu saņēma Pildas mazpulks. Tālāk mazpulcēni grupās devās aizstāvēt savus individuālos un grupu projektus, un piedalīties dažādās ar vidi saistītās izzinošās darbnīcās. Foruma noslēgumā paldies tika teikts mazpulku vadītājiem par ieguldījumu mazpulcēnu sagatavošanā, katrs mazpulka vadītājs saņēma grāmatu par zemgales dabas bagatībām un mazpulcēnu veidoto vides padomu kladi. Arī paši mazpulcēni foruma noslēgumā saņēma mazpulcēnu vides padomu kladi un sertifikātu par veiksmīgi izstrādātu projektu. Ludzas novadu pārstāvēja 752. Ludzas Mazpulks un dalībnieks Daniels Brakovskis, un Pildas Mazpulks dalībnieki Aris Žvaigždītis, Reinis Žvaigždītis, Viktorija Krištopane, kā arī Mazpulka vadītāja Daina.

Pedagogs Daina Novika

 

Foto: Latvijas Mazpulki

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.