foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šogad Ludzas novada BJC vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas pulciņi aktīvi gatavojās VISC izsludinātajam konkursam “Latvijas toņi un pustoņi”.

Konkursa pirmajā kārtā iesniegtie darbi tika eksponēti izstādē, kura tika atklāta 10. aprīlī Ludzas novada BJC telpās. Tradicionāli konkursā piedalījās Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi (skolotāji Tatjana Titova un Agris Griševs), Pušmucovas pamatskolas audzēkņi (skolotāja Ilona Malaka). Izstādi kuplināja Ludzas novada BJC interešu izglītības pulciņu audzēkņu radošie darbi. Paldies skolotājām - Ilze Locei, Inārai Mikažānei, Anitai Gromovai, Natālijai Losānei, Zojai Cvetkovai un Ilonai Stupakovai. Pēc rūpīgas atlases žūrija konkursa 2. kārtai Preiļos izvirzīja 24 darbus.

Lasīt tālāk: Mākslas izstāde “Toņi un pustoņi”

Praktiskie rokdarbi

Praktiskie rokdarbi

Pedagogs Anita Gromova

Astro mandalu izcelsme meklēja Tibetā, kur tās auž mūki, ar mērķi meklēt un harmonizēt piecu elementu - Uguns, Gaisa, Zemes Ūdens un Ētera elementus dabā. Paša gatavota austā mandala ir gan spēka avots un talismans, gan brīnišķīgs dekors interjerā un fantastski oriģināla dāvana.

Pulciņā audzēkņi apgūst madalu aušanas principus. Zīmē grafiskās shēmas un veido savas individuālās mandalas, kas ir unikāli neatkārtojami izstrādājumi.

Tekstilmozaīka (angļu valodā Patchwork vai Quilt) - ir darinājumi no krāsu un raksta ziņā dažādiem auduma gabaliem, kurus sašujot citu ar citu, var iegūt gan vērtīgus ikdienā lietojamus darinājumus, funkcionālus objektus, gan skaistus rotājumus un apģērbu.

Pulciņa nodarbībās audzēkņi iepazīstas ar tekstilmozaīkas tehnikām un veido dažādas praktiskas lietiņas par prieku sev un citiem.

View the embedded image gallery online at:
http://ludzasbjc.lv/lv/pulcini/maksla#sigFreeId75db52c2d8
 

View the embedded image gallery online at:
http://ludzasbjc.lv/lv/pulcini/maksla#sigFreeId125f4d6f07

© 2018 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.