foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Eglons, Krišs, Ksenija | rītdien: Sigurds, Zigurds

lego ludz 2019 18 of 66 2929.novembrī Ludzas TN notika Ludzas nvoada BJC rīkotais Ludzas novada robotikas kauss 2019. Šāda veida sacensības Ludzas pusē tika organizētas pirmo reizi. 

Vairāk nekā 50 bērni un jaunieši no 14 organizācijām spēkiem mērojās trīs disciplīnās – lego sumo, līnijsekošana un 2x2”SPĀKS” pārbaudījumā, kuru atbalstīja Kārsavas sporta klubs „Spāks” un tā vadītājs Kaspars Miezis. 

1.-5.kl. grupā pirmās divas vietas ieguva ARPC „Zeimuļs” pārstāvji, attiecīgi Kristaps Salmanis un Rolands Lesničijs. Trešo vietu ieguva Daugavpils 3.vidusskolas pārstāvis Nikita Bogdanovs. Labāko četrinieku noslēdz Daniels Antiņš no Maltas vidusskolas. 

6.-12.kl.grupā bez pārsteiguma pirmo vietu vieguva Daugavpils 15.vsk. pārstāve Vita Petrova, kurai sekoja Deivs Kalniņš no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas. Trešo vietu ieguva Verēmu pamatskolas pārstāvis un ARPC „Zeimuļs” lego pulciņa aktīvists Juris Vaņkovs. Četrinieku noslēdza Ņikita Prževosskis, kas arī pārstāv Daugavpils 15.vsk.,komandu. 

Disciplīnās 2x2 „Spāks” visas komandas rādīja savas prasmes kontrolēt robotus ar telefonu palīdzību, svarīgs bija neviens robots, bet arī skolotāja prasme palīdzēt skolēniem izstrādāt stratēģiju un citas lietas. Daudziem robotikas entuziastiem par pārsteigumu bija jaunpienācēju, Ciblas vidusskolas, starts, kuri kopvērtējumā palika 5.vietā no 14 organizācijām. Protams, lielākās cīņas risinājās pusfinālos starp Verēmu pamatskolu un
Gulbenes novada valsts ģimnāziju, kur sarežģītā cīņā virsroku guva Verēmu komanda, bet finālā tika atzīts Daugavpils krievu liceja pārākums. Rezultātā pirmā vieta Daugavpils krievu licejam, otrā vieta Verēmu pamatskolai, trešo vietu izrāva Gulbenes novada valsts ģimnāzija aiz sevis atstājot ARPC „Zeimuļs”. 

Ludzas BJC pārstāvjiem šoreiz „mājas sienās”klājās smagi, visaugstāk, iegūstot 9.vietu nokļuva Kate Vidiņa, kas mācās Ludzas mūzikas pamatskolā. Jāatzīst, ka Kate Latvijas robotikas čempionāta pirmajā posmā ieguva augsto 4.vietu, bet Aleksandrs Ščolkins no Ludzas 2.vsk., šoreiz sacensības noslēdza neizejot no apakšgrupas. Tomēr viņam visas svarīgākās cīņas vēl priekšā, jo Latvijas robotikas čempionāta pirmajā posmā ir iegūta pirmā vieta, kas nozīmē, ka Ludzas vārds Latvijā ar robotiku vēl izskanēs. Andrejam Ivaņickim, kurš mācās Ludzas pilsētas ģimnāzijā, šoreiz nācās startēt no teorētiski spēcīgākās apakšgrupas un arī diemžēm starts neizdevās. 

Ludzas pilsētas ģimnāzijas pārstāvjiem šī bija pirmā pieredze šāda veida sacensībās, līdz ar to pietrūka mazliet pieredzes, bet viss vēl priekšā!

Sacensību tiesneši – Teodors Romanovskis, Ivars Igaunis, Raivis Kornejevs un Edmunds Kadakovskis.

Pedagogs Edmunds Kadakovskis

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2022 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.