foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Renārs, Valters | rītdien: Angelika, Ruta, Rūta, Sigita

JLS WEB plakats 2020 Jau par tradīciju kļuvis rudenī kopā pulcēt zinātkārus jauniešus, kuri vēlās kopā pavadīt aizraujošu dienu brīvā dabā. Latgales reģiona jaunieši tiek aicināti pieteikties militāri patriotiskā spēlē „Jaunie Latvijas sargi”, kas notiks 2020.gada 9.oktobrī Daugavpilī un 16.oktobrī Ludzā. Jaunieši tiek aicināti veidot komandas un pieteikties spēlei!

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā https://jaunielatvijassargi.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības  cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs atsūtītās pieteikuma anketas un uz katru spēli izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Atbrīvo Daugavpili!” un “Atbrīvo Ludzu!”. 

Spēle simulēs Latvijas Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos,  pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības pamatprincipi, izdzīvošanas pamatprincipi) un misijas skrējiena, kurā jaunieši varēs pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis un pamatlicējs Kaspars Zlidnis. 

Spēles „Jaunie Latvijas sargi” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem un interesantiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, darbošanās komandā, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata. 

Spēle jauniešiem ir bez maksas.

Pasākumu organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa, Ludzas novada pašvaldība un SIA Gimnasium.
Spēli atbalsta: Nacionālie bruņotie spēki, Ezerkauliņi, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca.

Pasākuma NOLIKUMS

Dienas kārtība: ŠEIT

Sandra Galgāne
Projekta vadītāja, +371 26477549
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2021 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.