foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Mazpulks

logo mazpulki

Mazpulks

Pedagogs Daina Novika

Mazpulki ir starptautiska bērnu un jaunatnes izglītības organizācija, kuras ideja ir mācoties darīt un darot mācīties. Mazpulku dzimtene ir ASV, organizācija dibināta 1902.gadā un tur to sauc par 4H klubu. Latvijā mazpulki dibināti 1929.gadā. Ar zīmi 4H nosaukumā organizācija darbojas 86 pasaules valstīs visos kontinentos (izņemot Antarktīdu) un savās rindās apvieno vairāk nekā 16 miljonus bērnu un jauniešu.

Biedrības darbības mērķis ir veicināt, lai ikviens veidotos par pilnvērtīgu personību – gudru, darbīgu, drošu, lielisku cilvēku, palīdzēt bērniem un jauniešiem sagatavoties patstāvīgai darba dzīvei un mācīt iekļauties mūsdienu strauji mainīgajā sabiedrībā.

Ludzas novadā biedrības Latvijas Mazpulki ietvaros darbojas mazpulks Pildas pamatskolā un Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā (vadītaja Daina Novika).

Mazpulcēnu pienākums ir katru gadu izstrādāt individuālos projektus, kā arī piedalīties grupu projektu darbā pa vecuma grupām. Mūsu novada mazpulcēni ir aktīvi pavasara sporta spēļu “Zaļais starts”, konkursa “Rītdienas sējējs”, vasaras nometņu “Visu daru es ar prieku!” dalībnieki. Tradicionāli mazpulcēnu darbs tiek novērtēts rudens Forumos.

Mazpulku simbols ir četrlapu āboliņa lapa, kur ikkatra lapa nozīmē:

PRĀTU- kas ziedojams skaidrām domām;
SIRDI- ko dalībnieks ziedo taisnībai un kvēlākai sajūsmai;
ROKAS- lai darītu labākus darbus;
VESELĪBU- kas ir cilvēka dārgākā manta, ko mazpulka dalībnieks sargā, lai varētu labāk un ilgāk kalpot savai Tēvzemei - Latvijai.

Vairāk par Latvijas mazpulkiem var apskatīties mazpulku mājas lapā.

View the embedded image gallery online at:
https://ludzasbjc.lv/lv/pulcini/vides-izglitiba#sigFreeIdb0b01c3da5

 

 

2017. gada 24. februārī Rogovkā pulcējās aktīvākie un atraktīvākie Latgales reģiona mazpulcēni, lai piedalītos Nautrēnu Mazpulka organizētajā pasākumā “Prota Skreyņa”. Ludzas novadu pārstāvēja 752. Ludzas mazpulks (Sintija Muška, Kristīne Skabeiķe, Santa un Māra Gutāne) un Pildas pamatskolas mazpulks (Deniss Vasiļjevs, Līga Kravčenko, Daniela Jemiļjanova, Viktorija Grohoļska). Pasākuma laikā dalībnieki atbildēja uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, minēja daiļdarbus pēc to ilustrācijām, meklēja paslēpušos vārdus burtu režģī. Spēlēja dažādas saliedēšanas spēles.

Mazpulku vadītāji devās ekskursijā uz jaunizveidoto Nautrēnu jauniešu centru, iepazinās ar aktīvākajiem un radošākajiem mazpulcēnu vecākiem.

Pildas pamatskolas mazpulka vadītāja
Daina Novika

mzp rogovka1mzp rogovka2

Mazpulcēni no Pildas pamatskolas piedalījās seminārā par pilsonisko līdzdalību

Šā gada 15. martā mazpulcēni un mazpulku vadītāji pulcējās Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”, kur notika Latvijas Mazpulku organizētais seminārs par pilsonisko līdzdalību. Mazpulcēniem bija iespēja iepazīties ar mazpulka biedrības valdes pienākumiem, izspēlēt lomu spēli, un izstrādāt improvizētu projektu. Semināra dalībnieki uzzinaja, kā tiek veidots un veidojas organizācijas vai biedrības tēls sabiedrībā un kāds ir katra mazpulcēna ieguldījums šī tēla spodrināšanā.

mazp apm1mazp apm2

sipoli1sipoli220. aprīlī mazpulcēni pulcējās uz biedrības Latvijas Mazpulki organizēto semināru, “Šalotes sīpoli mazpulcēna dārzā”, kura laikā iepazinās ar sīpolu audzēšanas niansēm un pētniecības programmas nosacījumiem, kā arī saņēma stādāmo materiālu.

Pavasarī mazpulcēni stādīs, vasarā ravēs, kops sīpolus, veiks izpētes darbu un rūpīgi to dokumentēs, bet rudenī savu vasaras veikumu nodos Z/S “Ezerkauliņi”. Seminārs noslēdzās ar gardās sīpolu zupas degustāciju, kura tika gatavota āra apstākļos uz ugunskura. Jautras un aizraujošas bija sīpolu kapāšanas sacensības.

Seminārā piedalījās 752. Ludzas mazpulka dalībniece Sintija Muška un Pildas pamatskolas mazpulcēni: Sabrīne Morozova, Kristaps Mitčenko, Dāvids Bubkovs.

 
Pildas mazpulka vadītāja Daina Novika

© 2021 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.